مسعود رجب پور رزمي کار، برنامه نويس، نقاش و نوازنده تنبور ايراني، متولد 7 آذر ماه 1362 در شهر مشهد، عضو آکادمي مرکزي سبک رزمي “هانمينجوک هاپکيدو” و تيم ملي اين سبک در ايران است. وي در تيرماه 1396 توانست در دهمين دوره مسابقات جهاني کره جنوبي2017 به مقام قهرماني جهان دست يابد. مسعود در کنار ورزش رزمي به برنامه نويسي ، نقاشي و نوازندگي تنبور نيز مي پردازد.

اوايل زندگي

مسعود در آذرماه سال 1362 در شهر مشهد (بيمارستان مادر مشهد) در يک خانواده 4 نفره متولد شد. پدر مسعود افسر ويژه شهرباني آن زمان بود و مادر وي نيز به خانه داري مشغول بود. دوران کودکي مسعود بسيار آرام سپري مي شد و او هميشه در گوشه اي در حال نگريستن به اطراف و تفکر بود. مسعود در 6 سالگي وارد دبستان شد و توانست سال اول دبستان را با اشتياق زياد به اتمام رساند ولي در سال بعد در دبستان جديد، به اصرار مديران دبستان دوباره سال اول را البته به همراه سال دوم با هم خواند و در هر دو با معدل 20 قبول شد و درحالي که سال بعد مي بايست به کلاس سوم برود مجدد با اسرار مديران دبستان به کلاس دوم رفت. مادر مسعود نقاشي چيره دست در طراحي چهره و مينياتور هست که همين امر باعث شد تا مسعود نيز از کودکي به طراحي چهره روی بياورد به طوري که در دبستان با طرح هاي خود معلمان را به شوق مي آورد. اما او همچنان خلأ ي در زندگي خود احساس مي کرد، آن هم چيزي نبود جز ورزش.

زندگي ورزشي

دوران خودشناسي

مسعود در 7سالگي ورزش را با ژيمناستيک آغاز کرد و پس از يک سال به سراغ تکواندو و شنا رفت. تکواندو را سه سال پيگيري کرد و با توجه به اينکه فقط تابستانها به باشگاه    مي رفت توانست تا کمربند سبز پيش برود.

دوران فوتبالي

بعد از آن به علت عدم وجود باشگاه خوب در نزديک منزل از تکواندو دور شد، اما در اين بين به فوتسال روي آورد و در مسابقات جام رمضان محلات مشهد در سن 11سالگي به عنوان بهترين دروازه بان محلات تماشاچيان را متحير کرد. مسعود پس از اين بازيها اولين پيشنهاد فوتبالي را تجربه کرد اما بخاطر اولويت درسي آن را رد کرد. در 14سالگي به تيم نوجوانان شهرداري مشهد رفت و آنجا نيز به عنوان يک دروازبان خوش درخشيد اما جهت حضور در تيم جوانان با مشکل سني مواجه شد. براي رفتن به جوانان تنها يک ماه سن او بزرگتر از سن قانوني بود به همين خاطر به تيم اميد پيوست ولي با توجه به جثه کوچکي که نسبت به ساير بازيکنان اميد داشت مجبور به ترک فوتبال شد.

دوران تاريک

مسعود به مدت دوسال سردرگم به دنبال ورزشي جايگزين فوتبال بود، کشتي، بوکس، کوهنوردي، کونگفو. سرانجام در سال دوم دبيرستان علاقه خود را به بسکتبال کشف کرد.

دوران بسکتبالي

وي در سال دوم دبيرستان به تيم بسکتبال دبيرستان شرف پيوست و در همان سال با اين تيم به مقام سوم مسابقات دبيرستان هاي مشهد دست يافت.اما در سال سوم دبيرستان به يکباره دبيرستان خود را تغيير داد و از دنياي ورزش دور شد.

هانمينجوک هاپکيدو (دوران طلايي)

مسعود در سن 30 سالگي وارد رشته هانمينجوک هاپکيدو شد و تمرينات تخصصي و فشرده اش را زير نظر استاد ارشد امين جلالي پيش گرفت و بزودي توانست در سال 2015 جهت اعزام به نهمين دوره مسابقات جهاني کره جنوبي به تيم ملي دعوت شد، اما از آنجايي که مخارج سفر بسيار بالا بود و اين تيم هيچ حامي مالي نداشت از شرکت در اين مسابقات باز ماند. اما با تلاش بيشتر خود را براي مسابقات جهاني 2017 کره جنوبي آماده کرد و در اين مسابقات با وجود آسيب ديدگي شديد در هر دو زانو توانست به عنوان قهرمان جهان دست يابد.

عناوين بدست آمده وي:

 • کمربند مشکي دان 2 سبک هانمينجوک هاپکيدو
 • عضویت تیم ملی ایران
 • قهرمان جهان در دهمين دوره مسابقات جهاني 2017 کره جنوبي،
 • عضو رسمی فدراسیون جهانی کیدو کره جنوبی
 • ورزشکار برگزيده سال در سالهاي 94 و 95 و 96،
 • هنرجوي نمونه آکادمي مرکزي سبک در سالهاي 93 و 94 و 95 و 96،
 • 17 قهرماني کشوري و استاني
 • قهرمان بين سبکي کشور در سال 94 تهران.

زندگي ديجيتال

مسعود در سال اول دبيرستان به دليل علاقه زياد به ساخت تصاوير مجازي رايانه خريد و در کمتر از يک ماه بدون داشتن هيچ کتاب يا استادي با تلاش زياد توانست اولين انيميشن سه بعدي خود را در نرم افزار 3dStudioMax.3.1 توليد کند. بعد از آن تلاشهاي بيشتري در زمينه گرافيک انجام داد تا اينکه دوستاني همسو پيدا کرد و از آنها نيز تکنيک هاي بيشتري آموخت. در سال سوم دبيرستان در يک شرکت شهرسازي مشغول به کار شد. بعد از آن به دانشگاه رفت و مدرک نرم افزار را از دانشکده آموزش عالي جهاد کشاورزي کرج گرفت.

مسعود در ابتداي ورود به دانشگاه به عنوان استاديار فعاليت نمود، همچنين کار حرفه اي برنامه نويسي را نيز پيش گرفت؛ بعد از آن در شرکتهاي مختلفي در زمينه هاي وب، اندرويد، IOS، PHP,SQLServer به فعاليت مشغول شد و به يکي از بزرگان برنامه نويس ايران تبديل شد.
از جمله شرکت هایی که در آنها به فعالیت پرداخت:

 • شرک داده ورزی سداد (بانک ملی ایران)
 • شرکت اکسیر
 • شرکت پیک الکترونیک
 • شرکت سماتوس
 • شرکت پارسه رایانه توس
 • شرکت مدیران سیستم
 • شرکت هنر رایانه

وی همچنین بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پارسا بوده و دو پروژه بزرگ کشوری را نیز تولید و به بهره برداری رسانده است.

شناسه هاي مسعود در شبکه هاي اجتماعي

شناسه هاي شخصي:

شناسه عکاسي:

زندگي هنري

طراحي چهره

مسعود از سنين خردسالي با کمک مادرش که او نيز نقاشي چيره دست است، به نقاشي علاقه بسياري نشان داد و در سنين نوجواني راه خود را در زمينه طراحي چهره با مداد انتخاب کرد و آثار بسيار زيبايي را از چهره هاي واقعي به قلم آورد.

کارهای طراحی وی در آدرس اینستاگرام و فیسبوک m.rajabpour قابل مشاهده است.

عکاسي

يکي ديگر از کارهايي که مسعود به آن علاقه زيادي دارد و در آن نيز از استعداد چشم گيري برخوردار است هنر عکاسي ست.

کارهای عکاسی وی در آدرس اینستاگرام و فیسبوک mr.photox قابل مشاهده است.